Готові грати? Вчіться стежити за найпопулярнішими видами спорту англійською мовою

Кожна людина на планеті походить з певної культури, з унікальними мовними, релігійними та кулінарними традиціями. Однак незалежно від того, звідки ви родом і якою мовою говорите, один загальний інтерес перевершує всі культурні бар’єри: спортивні змагання. Найпопулярніші види спорту налічують мільярди шанувальників по всьому світу!

Перегляд і участь в різних спортивних дисциплінах – популярне проведення часу для людей з усіх верств суспільства. Незалежно від того, уявляєте ви себе завзятим футболістом, із задоволенням проводите години, ганяючи м’яч для гольфу по галявині, або насолоджуєтеся довгою пробіжкою у вихідні дні, по всьому світу існує безліч спортивних занять і незліченних варіантів різних ігор.

Звичайно, англомовний світ також не є винятком з цього правила. Від Англії до Австралії і від Сполучених Штатів до Південної Африки мільйони вболівальників радіють можливості побачити свої улюблені команди в дії. Крім того, що спорт пропонує відпочинок для тих, хто шукає трохи розваг, він є відмінним соціальним об’єднувачем. Незалежно від того, звідки ви родом або яке ваше походження, задоволення від спортивного матчу з іншими людьми створює миттєве почуття товариства.

Відкрийте для себе найпопулярніші види спорту англійською мовою

Багато країн мають свої власні унікальні ігри, які не користуються широкою популярністю на міжнародному рівні. Як приклад можна привести бейсбол (baseball), популярний командний вид спорту в Сполучених Штатах. Звичайно, це лише кілька прикладів; інші включають боротьбу (wrestling), Хокей на траві (field hockey) та снукер (snooker).

Багато інших видів спорту також користуються масовою популярністю. В англомовному світі найбільш популярними видами спорту є наступні:

Футбол (Football, Soccer)

Британці називають це football, а в іншому англомовному світі більшість людей знають його як soccer…не важливо як ви це називаєте.
Цілком логічно, що в гру грають ногами. Дві команди з 11 гравців намагаються перемістити м’яч з одного кінця ігрового поля на інший. Воротар робить все можливе, щоб м’яч не потрапив у ворота. Типовий матч триває 90 хвилин, з 15-хвилинною перервою між таймами гри.
У кожної нації є свої команди і суперництво. Багато англомовних також вболівають за команди в інших країн, таких як французький “Парі Сен-Жермен” або іспанська “Барселона”. Чемпіонат світу проводиться кожні чотири роки для того, щоб кращі команди світу зібралися разом в одному гігантському чемпіонаті.

playing field або a pitch – ігрове поле
player – гравець
goalie або keeper – воротар
match – матч
goal – ворота
back – захисник ( відбирає м’яч у суперника або перекриває дорогу до воріт)
halfback – напівзахисник ( заміняє захисників чи нападників залежно від ситуації в грі)
forward – нападаючий (забиває голи)
substitute – запасний гравець
to be on the bench – сидіти на лаві запасних

Крикет (Cricket)

Крикет бере свій початок в Англії 16-го століття, але сьогодні ця гра налічує шанувальників по всій Європі, Африці та деяких частинах Азії. Цей вид спорту досить популярний у країнах ЄС, але він не має великої кількості шанувальників у США чи Канаді. Це може бути пов’язано з тим, що гра має ряд спільних рис з американським бейсболом.

Як і у футболі, команди в крикеті складаються з 11 гравців.Члени команди намагаються вдарити по крикетному м’ячу один за іншим, в той час як інша команда грає в кулі. Боулер кидає м’яч бетсмену, який знаходится по іншу сторону від нього. Бетсмен повинен відбити його так, щоб м’яч відлетів якнайдальше від команди суперників. Також важливо недопустити, щоб калитка зламалася. Бетсмен має її захищати. При успешно відбитій подачі бетсмен має встигнути добігти до іншого кінця поля, поки гравці іншої команди не перехоплять м’яч.. Кожен успішний пробіг по полю приносить команді виграш.

Мета в кінці крикетного матчу полягає в тому, щоб мати якомога більше пробіжок. Залежно від формату гри в крикет, матч може тривати від декількох годин до декількох днів.

team — команда,
fielder — гравець на полі
cricket bat — бита для крикету,
batting — бити битою по м’ячу,
bowler — гравець, що подає м’яч(боулер),
stumps — калитка,
batsman — гравець, який намагається вдарити по м’ячу (бетсмен)
innings – подача
run – пробіжка

Всі ігри, де використовуються м’ячі і бити, в английскій мові так і називаються – bat-and-ball games.

Регбі (Rugby)

Як і два інших види спорту в цьому списку, регбі почалося в Англії.

Гра існує в двох різних форматах: регбі-ліг і регбі-юніон. Хоча й існує безліч подібностей між ними, правила дійсно відрізняються в деяких відношеннях; зокрема, як перезапустити гру після незаконної гри або при опиненні м’яча за межами поля.

Обидві команди намагаються перемістити регбі-м’яч з одного кінця поля на інший. Це може бути досягнуто за допомогою ряду різних маневрів; на відміну від футболу, регбісти використовують як свої руки, так і ноги. Гравці атакують один одного, щоб перешкодити м’ячу пробитися до воріт. В регбі дозволяється збивати суперника з ніг та інші тісні контакти (так звані захвати)

Цей вид спорту не є популярним у Сполучених Штатах; Але американський футбол, найпопулярніший вид спорту в цій країні, був створений з використанням багатьох правил регбі.

Tackle – захват ( повалення суперника на землю і утримання його з м’ячем)
Touch – прийом захисту, схожий до захвату
Snap – оминути противника, змінивши напрямок руху

Звичайно, ці види спорту складають лише невелику частину найпопулярніших у всьому англійському світі. Інші популярні види активного відпочинку включають теніс (tennis), баскетбол (basketball), волейбол (volleyball) і гольф (golf).

Використання спортивного жаргону в англійській мові

Спортивний жаргон і лексика використовуються не тільки для того, щоб оповістити, що відбувається під час матчу; замість цього, оскільки спортивні події так широко користуються, багато фраз, які використовуються гравцями, також популярні в повсякденному житті.

Навіть якщо ви не є шанувальником найпопулярніших видів спорту, все одно корисно вивчити нові слова. Наступні п’ять виразів є одними з найпопулярніших спортивних фраз в англійській мові.

To Go to Bat for Someone – кидатися в бій за когось/заступитися за когось

Цей вислів означає захищати когось або щось, що вам небайдуже.

Точно так само, як гравець у бейсболі або в крикеті підходить, щоб замахнутися битою, і той, хто збирається бити, бореться за когось іншого. Аналогічний вислів – to step up to the plate, що означає, що ви берете на себе відповідальність за те, що має бути виконано.

ПРИКЛАД:

After John’s teacher accused him of cheating, Sarah went to bat for him and explained what actually happened.

Після того, як вчитель Джона звинуватив його в шахрайстві, Сара заступилася за нього і пояснила, що насправді сталося.

To Jump the Gun – стрибнути з пістолету/ почати раніше строку

У легкій атлетиці постріл говорить учасникам про те, що пора починати гонку. Коли учасник починає бігти до того, як пістолет вистрілить, він, як кажуть, стрибнув з пістолета (jumped the gun).

Вираз також працює в будь-якій ситуації, коли хтось починає робити щось занадто рано.

ПРИКЛАД:

Steven jumped the gun by cutting the cake before it was fully baked.
Стівен поспішив, розрізавши торт до того, як він був повністю спечений.

To Get off the Hook – зірватися з гачка/випутатись з важкого становища

Якщо ви зробили щось не так, то зірвавшись з гачка, ви більше не несете відповідальності. Цей вислів походить від риболовлі; точно так само, як риба хоче звільнитися від гачка, так і будь-яка людина, що потрапила в делікатну ситуацію, хоче це зробити.

ПРИКЛАД:

I forgot to take out the garbage, but my brother did it for me and got me off the hook.
Я забув винести сміття, але мій брат зробив це за мене і позбавив мене від цього.

The Ball is in Your Court – М’яч знаходиться на вашому майданчику/ тепер дія за тобою.

Коли тенісний м’яч приземляється на одну сторону сітки, кажуть, що він знаходиться на корті цієї людини. Коли м’яч знаходиться на вашому майданчику, Ви несете відповідальність за те, щоб відбити його; іншими словами, Ви несете відповідальність за те, щоб щось зробити. Цей вислів часто використовується, коли ви чекаєте, що хтось відповість вам.

ПРИКЛАД:

I called Anna and left a message, so the ball is in her court now.
Я подзвонив Анні і залишив повідомлення, так що м’яч тепер на її майданчику.

To Hit Below the Belt – вдарити нижче пояса/образити

Бойові мистецтва – не найпопулярніший вид спорту в англійському світі, але ми все ще використовуємо кілька виразів з цього виду спорту. Удар нижче пояса-це один із прикладів. Цей вислів означає образити когось, сказавши щось жорстоке або несправедливе.

ПРИКЛАД:

Anna hit below the belt when she made fun of David’s family members.
Анна вдарила нижче пояса, коли висміювала членів сім’ї Девіда.

Включення спорту у вивчення вашої мови

Якщо ви твердо вирішили оволодіти англійською мовою, то вивчення слів з найпопулярніших видів спорту – відмінна відправна точка. Крім того, якщо ви любите дивитися спортивні змагання, то перегляд англомовних ігор не буде здаватися вам рутиною. Деякі ідеї для того, щоб зробити спорт частиною вашого пригоди з вивчення мови, включають в себе:

Приєднуйтесь до спортивної команди

Якщо ви захоплені спортом, яким насолоджуються в англійському світі, чому б не приєднатися до команди місцевих гравців? Якщо ви живете у великому місті, багато міжнародних волонтерів час від часу організовують аматорські матчі. Ці матчі являють собою ідеальну можливість для знайомства з іншими людьми і практики вашої англійської мови.

Не можете знайти місцеву команду, щоб приєднатися? Чому б не почати свій власний? Запросіть людей, яких Ви знаєте, в соціальні мережі або використовуйте сайт зустрічей, щоб поширити інформацію. Ви можете бути здивовані тим, як легко встановити контакт з іншими любителями спорту у Вашому регіоні.

Дивіться ігри в пабі

Тематичні паби та бари також рясніють у столичних містах. Багато барів показують великі матчі на телебаченні, і, звичайно, ця подія приваблює натовп. Перегляд спортивного матчу в місцевому барі може допомогти вам завести нові знайомства. Крім того, ніщо не зрівняється з переглядом захоплюючого матчу в компанії інших радісних уболівальників. Це майже так само, як якщо б ви спостерігали за грою з трибун!

Станьте волонтером у місцевій школі

Якщо ви серйозно ставитеся до того, щоб поділитися своєю любов’ю до спорту з іншими, чому б не повернути її своїй спільноті, добровільно викликавшись в місцеву школу? Багато міжнародних шкіл пропонують рекреаційні види спорту для своїх учнів. Це не тільки весело відвідувати ігри, але й здорово допомагати людям у Вашому регіоні.

Відправте коментар на "Готові грати? Вчіться стежити за найпопулярнішими видами спорту англійською мовою"

Відправте коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*