Англійська для подорожей: ключові фрази, які потрібно освоїти перед поїздкою за кордон

Коли літо в Північній півкулі набирає обертів, настає туристичний сезон. Якщо ви один з багатьох людей, які готуються піти у відпустку мрії в цьому році, вивчення англійської мови для подорожей – це простий, але ефективний спосіб зробити вашу поїздку краще в цілому.

Якщо ви прямуєте кудись на зразок Англії, Австралії або Сполучених Штатів, то, безумовно, має сенс вивчити місцеву мову. Однак, навіть якщо ви не дотримуєтеся напрямків в ці країни, англійська мова фактично є світовим Лінгва-франка. Трохи володіючи англійською, ви зможете освоїтися в багатьох найпопулярніших туристичних місцях світу. Ви можете не говорити на тих же рідних мовах, що й інші, але англійська буде відмінним об’єднувачем з тими, хто вас оточує.

Поки ви готуєтеся до майбутньої подорожі, давайте розглянемо кілька простих способів почати освоювати основи англійської мови для подорожей.

Фрази перед поїздкою

Якщо ви ще не володієте базовою англійською мовою, Ви перебуваєте в серйозно невигідному становищі. На щастя, вивчення ключових англійських фраз і пропозицій для подорожей допоможе вам вижити під час вашої поїздки. Почніть свій прискорений курс англійської мови з розгляду деяких різних ситуацій, в яких ви можете опинитися під час своїх подорожей. Навіть просте запам’ятовування декількох елементарних фраз дозволить вам отримати максимальну віддачу від поїздки за кордон.

Прибуття в чужу країну

Після декількох місяців підготовки ваш літак нарешті приземлився за кордоном…і що тепер?

По-перше, вам потрібно буде пройти митницю. Тут ви відповісте на питання про ваші плани на відпустку і поговорите з імміграційними чиновниками. Ваша розмова може включати в себе наступні важливі питання:

Де знаходиться ваш кінцевий пункт призначення? (Where is your final destination?)

Яка причина вашого візиту? (What is the reason for your visit?)

Ви самі зібрали свої речі? (Did you pack your own bags?)

Познайомтеся з цим процесом заздалегідь, і до того часу, як ви прибудете в аеропорт, ви будете у відмінній формі.

Після проходження митниці, ви можете почати досліджувати нові горизонти!

Як пересуватися по місту

Ви, ймовірно, будете використовувати громадський транспорт для поїздок в кінцевий пункт призначення і назад, наприклад метро або автобусну систему. В інших випадках ви можете йти пішки і потребувати допомоги, щоб дістатися до кінцевого пункту призначення. У будь-якому випадку, вам потрібно буде підібрати кілька простих питань, які ви будете використовувати, щоб отримати направлення, купити квитки і так далі.

I would like to go to “X”. (Я хотів би піти в “X”).

Якщо ви можете сказати людям, куди ви хотіли б піти, то обов’язково знайдете свій шлях. Навіть якщо ви більше нічого не розумієте, ця фраза допоможе вам направляти своїх водіїв таксі, розмовляти з робітниками на вокзалі і отримувати елементарні поради від людей, яких ви зустрічаєте на вулиці. Просто замініть пункт призначення на “X”, наприклад: “I would like to go to the Eiffel Tower.” (я хотів би піти на Ейфелеву вежу).

Where is the bus stop/taxi stand/train station? (Де знаходиться автобусна зупинка / стоянка таксі / залізничний вокзал?)

Питання, яке починається з Where is? (де знаходиться), може бути легко замінений пропозицією вище ” I would like to go to ( я хотів би піти)… “. Якщо ви попросите когось допомогти вам дістатися до певного місця, вони можуть вказати вам правильний напрямок.

Інші слова, які ви, можливо, захочете дізнатися, включають в себе:

  • hotel (готель)
  • restaurant (ресторан)
  • supermarket (супермаркет)
  • bank (банк)
  • currency exchange (обмін валют)
  • metro (метро)
  • embassy (посольство)

Загальна розмова

Від співробітника Служби безпеки в аеропорту до клерка готелю, де ви зупинилися, вам потрібно буде поговорити з різними людьми англійською мовою під час вашого рейсу. Ваші взаємодії можуть охоплювати будь-яку кількість різних тем, але використовуйте ці англійські фрази для подорожей, щоб прокласти свій шлях через основну розмову.

Do you speak English? (Ви говорите по-англійськи?)

Перш за все, не думайте, що хтось говорить по-англійськи, якщо ви не перебуваєте в англомовній країні. Наприклад, досить грубо подорожувати до Німеччини і просто припускати, що всі розуміють англійську мову, навіть якщо більшість туристичних працівників будуть говорити на ньому. Почніть свою розмову з цього простого питання.

I don’t understand (Я не розумію)

Якщо ви заблукали під час розмови з іноземцем, просто скажіть: I don’t understand (“Я не розумію.”). Це повинно сигналізувати іншій людині, що йому потрібно говорити більш чітко або сповільнюватися, щоб ви змогли слідувати за ним.

How much does this cost? (Скільки це коштує?)

Плануєте зробити кілька покупок під час відпустки? Ви повинні витратити деякий час на вивчення того, як працюють гроші в країні, яку ви відвідуєте. Звичайно, у кожної нації є своя валюта, але одна і та ж система числення і фрази працюють повсюдно. How much does this cost? ( “Скільки це коштує?”) – це швидкий спосіб визначити ціну будь-якого конкретного предмета.

I need help/a hospital/the police. (Мені потрібна допомога / лікарня / поліція).

Потрапивши в небезпечну ситуацію, ви не можете не вміти спілкуватися. Навчіться висловлювати свою потребу в екстреній допомозі і тримати себе в безпеці. Говорячи комусь, що вам потрібна допомога, ви повинні привернути його увагу і дозволити йому зрозуміти терміновість вашого прохання.

Відвідування ресторану

Спробувати різні страви та спробувати місцеву кухню – це одна з найкращих частин відвідування чужої країни. Звичайно, перш ніж сісти за великий стіл у місцевій забігайлівці, ви маєте витратити деякий час на те, щоб вивчити, як розмовляти з вашим офіціантом (офіціанткою) і замовити свій вибір.

Наступні фрази допоможуть вам у цьому для початку:

May I please see a menu? (Будь ласка, чи можу я переглянути меню?)

Запит на перегляд меню-це правильний спосіб дізнатися, що подають у ресторані, який ви відвідали. Більшість серверів надають меню, коли ви сідаєте, але ви також можете попросити меню, перш ніж вирішити, чи хочете ви залишитися.

Не забувайте, що багато ресторанів також розміщують меню на своїх вікнах, що повинно дозволити вам побачити, чи відповідає їжа вашому бюджету.

I would like to eat/drink… (Я б хотів поїсти / випити…)

Після того, як ви витратили деякий час на перегляд страв в меню, ви захочете зробити замовлення. Просто скажіть офіціанту про свій вибір. Наприклад: I would like the rice, please (я б хотів рис, будь ласка)

May I have the bill? (Чи можу я отримати рахунок?)

В кінці вашого візиту вам потрібно буде сплатити свій рахунок. Ви можете попросити його у офіціанта, коли будете готові. У багатьох англомовних країнах, він принесе ваш рахунок на стіл, не питаючи, але це все ще гарна ідея, щоб знати, як запросити його.

Нагадування: не забудьте вивчити культуру чайових для вашої приймаючої країни. У Сполучених Штатах, наприклад, прийнято платити 15-20% від вашого рахунку в якості чайових за ваш сервер. Це оплачує зарплату офіціантові і не повинно бути пропущено. Однак звичаї відрізняються від нації до нації, тому вивчіть ці питання, перш ніж подорожувати.

Поради щодо швидкого перегляду англійської мови для подорожей

Чи не здається вам, що вашу англійську не завадить трохи освіжити? Незалежно від того, чи минуло вже кілька років з тих пір, як ви вивчали англійську мову, або ви просто відчуваєте себе трохи іржавим, є кілька корисних порад, які ви можете використовувати, щоб освіжити свою англійську в подорожах.

Зробіть максимальну віддачу від своєї поїздки, включивши наступні методи в свої звички навчання:

Почніть занурюватися в себе

Ви швидко відчуваєте себе пригніченим, коли чуєте, як люди говорять по-англійськи? Перед поїздкою почніть слухати англійські відео онлайн.

Дивіться поради гуру подорожей Ріка Стіва щодо подолання мовного бар’єру під час подорожі.

Отримати деяку практику, перед поїздкою.

Вам не потрібно чекати, щоб говорити по-англійськи, поки ви не опинитеся за кордоном. Замість цього, чому б не приєднатися до англомовних клубів у Вашому місті або не поспілкуватися з іншими англійськими студентами? Так само, як їзда на велосипеді, ви можете бути здивовані, дізнавшись, як швидко ви справляєтесь.

Почніть Маркувати Все Навколо Себе

У тебе є стопка паперу і олівець під рукою? Чому б не зробити маленькі нотатки з англійськими визначеннями на них? Ви можете наклеїти ці нотатки на різні предмети, які ви візьмете з собою в поїздку. Тоді, коли ви стоїте на стійці реєстрації в аеропорту, ви не будете спотикатися, щоб знайти відповідне слово.

Придбайте путівник по подорожам

Ваш телефон відмінно підходить для відстеження нотаток та інформації про ваше перебування, але путівник повинен допомогти Вам ознайомитися з назвами найпопулярніших напрямків у місті або країні, які ви відвідуєте. Не бійтеся взяти його з собою в подорож. Якщо ви застрягли в будь-якій точці, ви завжди можете вказати на фотографію в своїй книзі і отримати допомогу.

Відправте коментар на "Англійська для подорожей: ключові фрази, які потрібно освоїти перед поїздкою за кордон"

Відправте коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*