7 простих способів покращити свою англійську вимову

Від оволодіння основами складних граматичних правил англійської мови до запам’ятовування дієслівних часів мови, ви зіткнетеся з численними перешкодами на своєму шляху при вивченні англійської. Однак, мабуть, найскладнішим завданням є закріплення вимови іноземних слів.

Робота над вимовою, можливо, і не входить в число ваших пріоритетів у навчанні, але вона має вражаючий вплив на те, наскільки добре ви говорите і розумієте по-англійськи. Якщо ви будете говорити ясніше, люди зрозуміють вас краще. Ви також зможете вчитися швидше, тому що ви відразу ж дізнаєтеся англійські слова, коли почуєте їх. Звичайно, покращення вашої вимови також дасть вам впевненість в тому, щоб говорити по-англійськи в будь-якій необхідній ситуації.

Якщо ви все ще намагаєтеся зрозуміти різницю між free і three, мучитеся з такими словами, як squirrel і colonel, або все ще застрягли на bought, boat, і but, тоді використовуйте ці сім простих порад, щоб почати вимовляти англійські пропозиції як носій в найкоротші терміни.

Користуйтесь IPA (Міжнародний фонетичний алфавіт)

Цілком природно боротися з проголошенням нових словникових слів, але найгірше, що ви можете зробити, – це вивчити слово неправильно з самого початку. Замість цього налаштуйте себе на успіх, отримавши правильну вимову з самого початку. Вивчення міжнародного фонетичного алфавіту-відмінне місце для початку.

IPA використовує символи латинського алфавіту для представлення фонем або окремих звуків. Якщо ви коли-небудь дивилися слово в словнику мови, ви, ймовірно, помітили рядок дивних символів, що слідують за написанням-це написання IPA.

Наприклад, слово ball складається з трьох різних звуків. В IPA це слово пишеться bɔl, причому кожна з цих букв являє собою окремий звук. Якщо ви знаєте фонетичний алфавіт, вам не потрібно, щоб хтось сказав це слово за вас. Ви знаєте, як це вимовляється, просто читаючи ці символи.

Спочатку це здається дуже заплутаним, але як тільки ви вивчите символи і звуки IPA, ви зможете легко вимовляти будь-яке англійське слово правильно, використовуючи тільки свій словник.

Визначте свої слабкі місця

Багато, хто вивчає мову знають, що їм потрібно поліпшити свою вимову, але вони не зовсім впевнені, з чого почати. Хоча це, безумовно, це чудова ідея. Спробувавши ідеально вивчити англійську вимову в усіх напрямках, ви досягнете більшого успіху, якщо розіб’єте свої зусилля на більш дрібні цілі.

Один з найпростіших способів визначити свої слабкі місця-це поговорити з носієм мови. Попросіть довіреного друга або вчителя вислухати вас і розкритикувати ваші помилки. Часто студентам дуже важко почути проблеми у власній мові, але Носій мови може легко вказати області, в яких ви могли б спробувати поліпшити свою вимову.

Якщо у вас немає доступу до носія англійської мови, подумайте про те, щоб знайти когось, хто допоможе вам в Інтернеті. Існує безліч різних веб-сайтів і телефонних додатків, які дозволяють легко спілкуватися з носіями англійської мови по всьому світу безкоштовно. Можливо, ви захочете спробувати таку платформу, як italki, interpals наприклад.

Прислухайтеся до мови (навмисно)

Прослуховування мови навряд чи звучить як спеціалізована порада для навчання правильній вимові англійської мови. І все ж дивно, як трохи навмисного прослуховування може змінити те, як ви розумієте звичайні англійські слова.

Ви бачите, англійською мовою говорять приблизно 340 мільйонів носіїв мови по всій планеті, з незліченними акцентами та унікальною вимовою. У той час як перегляд фільмів або телесеріалів-це хороший спосіб вивчити жаргонні слова і освоїтися з повсякденною мовою носіїв мови, ви можете випадково вивчити неправильну вимову і мовні патерни, копіюючи певні діалекти.

По-перше, визначте акцент, який вам найбільш зручно вивчати. У той час як більшість носіїв англійської мови легко розуміють один одного, вимова і мовні патерни дійсно відрізняються від місця до місця. Більшість студентів вивчають або британську англійську, або американську англійську, обидва з яких широко поширені у всьому світі.

Визначте авторитетні джерела розмовної мови. Перегляд новин, документальних фільмів і ток-шоу – відмінний спосіб вивчити, як звичайні люди говорять по-англійськи. Чому б не подивитися a “Few minutes of Ellen” (кілька хвилин Еллен), одну з найпопулярніших провідних ток-шоу в Америці?

Прагніть зробити регулярні вправи на слух частиною свого повсякденного життя. Постійно занурюючись в себе, ваше вухо навчиться розрізняти різні звуки, які складають англійську мову.

Спробуйте техніку ” копіювання”

Коли ви були маленькою дитиною, ви коли-небудь робили все можливе, щоб скопіювати слова вашого брата, зводячи їх з розуму в процесі? Копіювання-та ж сама ідея, тільки на цей раз ви нікого не будете дратувати.

Щоб скопіювати носія англійської мови, просто знайдіть аудіофайл або відео, які вам подобаються. Можливо, вам захочеться подивитися подкаст від BBC, наприклад, або замість цього потренуватися з оповідачем документального фільму.

Тепер, коли ви слухаєте мовця, зробіть все можливе, щоб негайно скопіювати його слова вголос. Вам не потрібно розуміти, що ви говорите, щоб це працювало належним чином. Ви просто намагаєтеся видавати ті ж звуки, що й інша людина.

При необхідності призупиніть запис відео або аудіо, а для отримання максимальної користі практикуйтеся знову і знову з коротким кліпом. Це може не тільки допомогти вам поліпшити вимову, але і дати вам краще розуміння ритму мови. Прислухайтеся до того, де промовець підкреслює свої склади, і зверніть увагу на те, які слова в реченні отримують голосовий наголос.

Записуйте себе на диктофон

Коли ви зосереджені на правильній вимові англійських слів, важко одночасно брати до відома свої помилки. Один з простих способів обійти це-записати себе диктофоном, а потім прослухати. Вам може бути незручно слухати свій власний голос, але це простий спосіб точно визначити слова, які вам потрібно вивчити старанніше.

Якщо ви відчуваєте себе творчо, чому б не почати діалог з самим собою? Уявіть, що Ви розмовляєте з продавцем у місцевому супермаркеті або розмовляєте по телефону з другом. Ця вправа не тільки допоможе вам краще вимовляти англійські пропозиції, але і змусить вас імпровізувати так, як ви це робили б в реальних сценаріях.

Читання вголос також є фантастичним методом для вивчення правильного способу вимовляти певні слова. Відвідайте інтернет-газету, наприклад “Нью-Йорк Таймс”, і запишіть себе, коли ви читаєте абзаци новинної статті.

Запам’яйте правопис

Простий інструмент для запобігання майбутнім проблемам з вимовою-це вивчення повторюваних орфографічних шаблонів в англійській мові. Існує безліч моделей, які ви, можливо, захочете вивчити. Три поширені з них включають в себе:

  • Приголосні пари, такі як ch і sh, утворюють так званий приголосний орграф. Ці дві букви разом утворюють звук, який сам по собі не схожий ні на одну з букв.
  • Буква С видає м’який звук [s], коли за нею слідують i, e і y, і жорсткий звук [k], коли за ним слідують a, o і u. наприклад, cell phone і cat
  • Слово, яке закінчується на Е, робить голосну перед ним довгою. Наприклад, cake, kite, and like.

Якщо ви серйозно ставитеся до поліпшення вимови, витратьте деякий час на запам’ятовування різних фонетичних правил і того, як вони застосовуються до письмової мови. Ви можете зробити шпаргалки.

Вивчіть рухи рота для вимови

Кожен звук, який люди видають під час розмови, походить від розташування язика і губ, розташованих певним чином. Якщо у вас виникли проблеми з імітацією певного звуку або слова, вам, можливо, доведеться переосмислити, як ви намагаєтеся вимовити це слово.

Спочатку це може здатися трохи дурним, але якщо ви чуєте нове слово, якого не знаєте, поспостерігайте, як рухається рот носія мови. Рот повністю відкритий? Чи стиснуті губи у формі літери “О”? Чи не відтягується рот назад? Англійська мова залежить від рухів рота набагато більше, ніж багато інших мов, особливо зі Східної Азії, тому деякі студенти можуть відчувати особливі труднощі з цим.

Звичайно, мова також відіграє важливу роль у правильній вимові.

Очевидно, що ви не можете бачити, де знаходиться чийсь язик, коли він говорить, але варто вивчити різні позиції і звуки, які вони створюють.

Отже, ви думали, що навчитися правильній вимові буде легко? Реальність така, що оволодіння англійською вимовою, швидше за все, буде для вас довічним подорожжю в навчанні. Але нехай це вас не зупиняє! Постійно зосереджуючись на поліпшенні своєї вимови, ви станете кращим для розуміння іншими і підвищите свої навички усного розуміння. Це робить регулярну вимову відмінним заняттям для тих, хто вивчає англійську мову всіх рівнів, від початкового до просунутого.

Відправте коментар на "7 простих способів покращити свою англійську вимову"

Відправте коментар

Ваша email адреса не буде опублікована.


*